Gościem podcastu Start Up My Life jest Łukasz Żelezny, który specjalizuje się w optymalizacji stron pod kątem SEO, jest również ekspertem od social mediów. Łukasz mieszka i pracuje we Wielkiej Brytanii. W firmie uSwitch kieruje zespołem ruchu organicznego. Mimo to, że jego kariera zawodowa rozwijała się na Wyspach, lubi często wracać do Polski oraz podróżować po świecie. Gdy wybiera się w podróż, wie na pewno, że oprócz poznania kultur i lokalnej kuchni, będzie mógł również podzielić się swoim doświadczeniem na konferencjach. Dużo pracuje i zbiera praktyczne doświadczenia, żeby móc dzielić się nimi, gdy pojawi się okazja przemawiania. Spośród innych prelegentów wyróżnia go prostota przedstawiania skomplikowanych rzeczy, humor i otwartość na publiczność.

W 2015 został uznany za  jednego z dziesięciu najbardziej wpływowych influencerów w UK.

Dlaczego warto zainwestować w SEO?

Nie ma wiarygodności firmy bez strony internetowej. Wiele biznesów znajduje klientów i sprzedaje w Internecie, dlatego pozycja strony w wyszukiwarce ma kluczowe znaczenie, a zdobycie większego organicznego ruchu staje się niezbędnym elementem strategii firmy. Jak sprawić, by strona pojawiała się wyżej i więcej potencjalnych klientów wchodziło na stronę bezpośrednio szukając informacji o produkcie lub usłudze w Internecie?

Różne sygnały, które strona wysyła, takie jak współczynnik odrzuceń, są najlepsze jakościowo i dlatego ta strona „rankuje” wysoko.

Jeszcze w 2011 roku Google określił nową koncepcję w marketingu – ZMOT (zero moment of truth). Wskazuje ona na zmianę w sposobie podejmowania decyzji zakupowych klientów. Ujmując to w kilku słowach: „Zanim zdecydujemy na zakup, najpierw sprawdzamy wszelkie informacje o nim w Internecie”. Warto być tam, gdzie są potencjalni klienci – jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. W przeciwnym wypadku za widoczność trzeba będzie płacić w postacie Adwordsów.

Gdzieś słyszałam taki żart: „Podobno najłatwiej jest ukryć trupa na drugiej stronie wyszukiwań Google.” Jeżeli chcesz, by Twoja witryna pojawiała się na pierwszej stronie wyszukiwań, należy zadbać o wiele rzeczy. W pewnym momencie zdecydujesz zlecić pozycjonowanie zewnętrznej firmie. Niemniej jednak warto wiedzieć, jakie aspekty są ważne, jak zlecać pozycjonowanie i jak nie dać się na nim oszukać.

jak pozycjonować stronę

 

 

Jak wygląda profesjonalne pozycjonowanie?

W podcaście z Łukaszem Żeleznym dowiesz się, jak wygląda praca eksperta specjalizującego się na pozycjonowaniu. Daje wskazówki, jak sprawić by współpraca z zewnętrzną firmą przyniosła dobre wyniki.

Na rynku jest wiele narzędzi, które ułatwiają przeprowadzenie audytu i zrozumienie tego, w jakiej sytuacji jest strona. Natomiast później po przeanalizowaniu danych warto naszkicować strategię i ją wdrożyć.

Zapomnijmy na chwilę o online marketingu. Trzeba zastanowić się nad jedną rzeczą – co sprawia, że akurat ten salon jest inny. Dlaczego klient musi przyjść do mnie, zamiast do innego salonu, który istnieje od lat.

Aspekty, o których sporo rozmawialiśmy, to linki, które prowadzą do strony. Bez nich, jak się okazuje, nie można prowadzić dobrego pozycjonowania. Jest wiele metod na to, jak sprawić, by inne serwisy i strony linkowały do Twojej witryny.

Każda zmiana w algorytmie bardzo szybko zostaje oflagowana przez niektóre narzędzia: Searchmetrics, SimilarWeb, SEMrash.

Jaka jest rola linków prowadzących do Twojej witryny?

Warto stawiać na jakość linków – nie ich ilość. Przez jakiś czas niektóre firmy kupowały linki do strony. Ale Google dopracował swoje algorytmy, które mają zaawansowany system przechwytywania stron stosujących zabronione techniki  i potępia takie działania. Strona, która trafia „pod filtr” Googla, na bardzo długo traci szansy na pojawienie się  wysoko w wynikach wyszukiwania – jest niewidoczna dla użytkowników Internetu.

Google ma swoje metody na to, jak wykryć kupowane linki. Szybki przyrost ilościowy będzie podejrzany.

W tym odcinku podcastu rozpatrujemy konkrente case studies małych firm. Łukasz opisuje, co warto zrobić ze stroną www, by polepszyć jej pozycję w wynikach wyszukiwań Google.

 

Przygotowałam dla Ciebie ebook "7 Tajników Wiedzy Marketingowej"

Podaj maila, a dostaniesz tę wiedzę prosto na skrzynkę mailową!

 

Czego dowiesz się z podcastu?

Z podcastu dowiesz się m.in. o następujących zagadnieniach:

  1. Jakie narzędzia SEO warto stosować?
  2. Jak dostosować się do zmian algorytmów Google?
  3. Jak tworzyć skuteczne treści, które będą wysoko pozycjonowane w wyszukiwarce?
  4. Jaka jest rola słów kluczowych i „długiego ogona”?
  5. Jak pozyskiwać linki do strony?
  6. Jak przeprowadzić analizę GAP?
  7. Jak pozycjonować stronę salonu piękności?
  8. Czy linki są nadal ważne dla pozycjonowania?
  9. Jak nie trafić „pod filtr” Google’a?
  10. Czy można wypozycjonować stronę bez zewnętrznych linków?

Zapraszam do przesłuchania wywiadu oraz udostępnianiem tego materiału w social mediach 😉

Polub stronę @startupmylife (https://web.facebook.com/startupmylife), żeby być na bieżąco!