Zwykle pracownicy dużych korporacji, jak i mniejszych firm twierdzą, że nawet chcąc pracować “na własną rękę” nie wiedzą jak znaleźć czas dla siebie, na rozwój swojego potencjału i pomysłów biznesowych. Nie mogą planować “ucieczki z kieratu”, bo są obciążeni obowiązkami zarówno zawodowymi jak i domowymi.

 

To właśnie brak czasu odciąga ich od prób uwolnienia się ze “złotej klatki”. Nie każdy może poradzić sobie z napływem obowiązów, ale każdy może pracować nad zwiększeniem produktywności w pracy oraz za pomocą 5 prostych trików “uciąć” godzinkę-dwie dziennie.

 

Wyobraż sobie, że codziennie masz dodatkową godzinę do pracy nad własnym biznesem (rozwojem swojej pasji). Rocznie zbierze się 365 godzin, a to jest 45 pełnowymiarowych roboczych dni (po 8 godzin).Czyli 1,5 miesiąca pracy starczyłoby, żeby zrobić jakiś postęp na drodze do wolności.

 

Co należy zrobić, żeby przestać mówić: “Nie mam czasu”?

 

1.Zmniejsz swój kontakt z mediami społecznościowymi.

Kiedy ostatnio sprawdziłeś feed na FB albo Instagramie. Policz ile czasu spędzasz na konsumowaniu treści! Lepiej treść tworzyć niż konsumować. 

2. Ćwicz mindfullness!

Czy zauważyłeś, że często masz rozproszony umysł, nie możesz się skupić na jednej rzeczy, bo milion innych drobiazgów wkracza, błagając o uwagę?

Bądź tu i teraz, a to co istnieje za tym obszarem eliminuj. Gdy pracujesz, nie ma przyszłosci i preszłości. Tylko to zadanie, które właśnie wykonujesz.

3. Nastaw budzik o 20 minut wcześniej!

Pora o której wstajemy, to jedynie kwestia biorytmów. Jeśli chcemy więcej osiągnąć, a nie mamy za dużo czasu w ciągu dnia – wczesny poranek może być czasem do tworzenia, kreatywnego myślenia, brainstormingu oraz działania. Połóź zegarek dalej od łóżka, tak żeby być zmuszonym ruszyć się z łóżka, gdy będzie dzwonił i go wyłaczyć.

Budź się świadomie! W momencie jak otwierasz oczy pomyśl: “Świetnie jest obudzić się wcześniej, bo mogę tworzyć, rozwijać swój własny projekt, który w przyszłości pomoże mi zrezygnować z nudnej pracy na etacie i ukształtować mój biznes.

 

4.Przygotuj się do poranku wieczorem!

Wielu ludzi w pośpiechu robi codzienną poranną rutynę, stresując swoje komórki mózgowe już od samego rana. Tak nie musi być. Zrezygnuj z obejrzenia kolejnego odcinka serialu i przygotuj ubrania, jedzenie, dres do biegania jeszcze wieczorem – zaoszczędzi Ci to około 15-20 min. Uzyskasz też spokój i będziesz mógł znaleźć chwilkę na rozwój swojego projektu, zanim usiądziesz za biurko w pracy.

5. Zjedź śniadanie na zimno!

Ździwisz się, że nieprzetworzone surowe śniadanie jest zdrowsze od gotowanego! Wystarczy porcja owoców i zalana wrzątkiem owsianka. To wszystko zajmie Ci 5 minut, a zdobędziesz  kolejne minuty, żeby zarządzać czasem skutecznie.